פיגמנטציה בשפם

לייעוץ עם המומחים שלנו מלאו את הפרטים:

תוכן עניינים:

הפער באמצע השפה העליונה, שם שפם גדל לעיתים רחוקות, ידוע במדע. הפילטרום הוא למעשה הפער בין החלק העליון של הפה של הגבר לחלק התחתון של אפו, ולא להיפך.

מלסמה

היא הפרעת פיגמנטציה נפוצה בעור שיכולה להופיע בדרכים שונות, אך שכיחה יותר בקרב נשים שעורן פיגמנטי מעט, אומר ד"ר אוקרקה. מלנין (FYI) מעניק צבע עור, עיניים ושיער, ולאנשים עם גווני עור כהים יותר יש מלנין פעיל יותר – תאים שהופכים את המלסמה לרגישים יותר. אין רגישות גנטית למלזמה, ולכן הנשים שמקבלות אותה לעיתים קרובות בעלות פיגמנט טבעי יותר הפיגמנטי על עורן ללא טיפול. זהו מצב שאפיין לעיתים קרובות את "מסכת השמש" או "מסכת ההריון", על פי האקדמיה האמריקאית לדרמטולוגיה. מכיוון שמלנוציטים מייצרים יותר פיגמנט במהלך טיפול מגורה, יש להימנע מטיפול אגרסיבי שיכול להוביל ליותר פיגמנטציה. זה הופך לתפוס: מי שנוטה למלזמה נוטה גם להיפרפיגמנטציה הקשורה לטיפול. לסיכום, המונח "שפם מוקדם", שיכול להיות מטבע כשפם מוקדם, יכול להיות סימפטום של NCAH או שהוא יכול להיות סימפטום של CAH לא קלאסי. זה יכול גם להראות תסמינים אצל אנשים עם היסטוריה של מלנומה, כמו גם בחולים עם סרטן אחר.

אם יש לך מלזמה של השפה העליונה, יש 3 דברים שאתה יכול לעשות כדי להיעלם ולמנוע ממנה לחזור. זה זמן קצר לפני שרופא העור שלך רושם סטרואידים או קרמים להלבנת מלזמה על השפתיים העליונות שלך.

זה די שכיח שפיגמנטציה חוזרת לאחר הטיפול

אז אתה צריך לקחת מפגשים כאלה במשך כמה שנים. זמן רב לדעוך של ההיפרפיגמנטציה הדועכת והדהייה מווסתת לאורך זמן הן בגוף עצמו והן במערכת החיסון של העור. ככל שהוא דוהה זמן רב יותר, כך גדל הסיכוי שהוא יחזור.

עדיף להימנע מטיפול בשעווה אם אתה רואה כתמים כהים על הפנים שלך לאחר ההריון עקב שינויים ברמות ההורמונים

מכיוון שהדבר מוביל לשינויים הורמונליים שונים. זה הזמן להתמקד בשימוש בקרם הלבנת עור טוב שיעזור לכם להיפטר מלזמה על השפה העליונה. גם בחודשי החורף, כאשר השמש זורחת, קרני UV יכולות לחדור לעור ולהחמיר את המלזמה הקיימת של השפה העליונה ואף להחמיר את המקרים הקיימים. אתה צריך אהה-בהה עדין כדי לשחרר אותך מהכתמים הכהים יותר, כגון עיגולים כהים, כתמים כהים וקווים כהים. יש להגן על קרינת השמש מפני קרינת השמש, במיוחד בחודשי הקיץ.

אם יש לך אזור שפתיים עליונות פיגמנט

אתה יכול להשתמש בקרם או ג'ל המכילים הידרוקינון כאחד המרכיבים. רופא העור שלך יכול לכתוב לך מרשם למוצר הידרוקינון בעל חוזק גבוה שיעזור לך לדהות או להחשיך את שפתייך העליונות, אך הוא אינו יכול לרשום לך קרם זה בשל הסיכון הנלווה לתופעות לוואי כגון גירוי וגירוי בעור.

זה עובד על ידי דהיית עודפי מלנין עד לנקודה בה העור בהיר יותר

אך ייתכן שיהיה עליך להשתמש בקרם הידרוקינון או ג'ל חוזק גבוה לאזור השפה העליונה שלך. מוצר הבהרת עור זה מכיל מרכיבים טבעיים או סינתטיים המסייעים בהפחתת ייצור יתר של מלנין בעור, וכתוצאה מכך שפה עליונה בהירה יותר וכהה יותר.

הביטוי הראשון הוא שיער בעל פיגמנט כהה, כה כה כה עד שניתן לטבוע אותו כ"שפם ". החשיכה של השפה העליונה גורמת להיראות כאילו יש לך שפם, גם לאחר הסרת השיער.

מינוקסידיל הוא משפר גדילה, אבל זה עובד באותה מידה עם שפם כמו עם שיער זקן. החדשות הטובות הן שאפילו שפם חלש וטלאי יכול לנבוט בגיל ההתבגרות, אך סביר יותר שהוא יגדל שפם סמיך ועבה בהמשך החיים עם גילך.

למרבה הצער

זה מגרה את העור, אבל יכול גם לעזור להפחית פיגמנטציה וסימני הזדקנות אחרים. רטינול וטרטינואין גורמים לכהות הפיגמנטים, מה שגורם לעור להיות פחות מגורה. למרבה הצער, גירוי יכול להופיע בתדירות גבוהה יותר עם הגיל, במיוחד אצל גברים מבוגרים ונשים עם גוון עור כהה יותר.

היפרפיגמנטציה היא מצב בו אזורים מסוימים בעור הופכים את הכתמים לכהים יותר משאר העור. כתמי מלסמה הם בדרך כלל גדולים יותר, והגורמים לכתמי גיל חום ונמשים דומים.

אם יותר מדי מלנין מצטבר באזור השפה העליונה

הוא נוטה להיות כהה יותר ופיגמנטי. קורא יקר, במקרה שלי אני חושד שהתכהות אזור השפתיים העליונות נגרמת על ידי שילוב של רמות מלנין גבוהות וכמה גורמים אחרים. אם אתה מבחין שאתה מגרד או שורף לאחר הסרת שיער מהשפה העליונה, סביר להניח שיש לך גירוי שעלול לגרום לכהות העור שלך.

להתייעצות עם מומחה

מכון קוסמטיקה מקצועי

נהנת מהמאמר? שתפ/י אותו עם חבר :)

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp