פיגמנטציה בפנים

לייעוץ עם המומחים שלנו מלאו את הפרטים:

תוכן עניינים:

אם אתם סובלים מהיפרפיגמנטציה, אתם יודעים כמה זה מתסכל לנסות להסתיר, להבהיר או למחוק כתמים או עור חום. אם אתה נאבק עם היפרפיגמנטציה או מלזמה, מוצרי העור הנכונים יכולים לעזור לך להרגיע את הכתמים שלך ולהרגיש טוב יותר עם המראה שלך. שימוש קבוע בתרופות ביתיות לדילול שקדים ועור לצורך פיגמנטציה בפנים במשך שבועיים יכול לסייע בטיפול בכתמים כהים עם היפרפיגמנטציה בשלב מוקדם. לעתים קרובות אני מבחין בנקודה כהה בפנים שאינני בטוח אם מדובר בנקודה או בכתם חום על עורי, אז האירתי אותה.

היתרון בבחירת הטיפול

הוא בכך שהוא יכול לטפל ברוב צורות הפיגמנטציה, כולל כתמים כהים, כתמים חומים וכתמים חומים בפנים. היפרפיגמנטציה מוגבלת מקומית וניתן למקם אותה לאזור ספציפי בעור כמו העיניים, האף, השפתיים, הלחיים או המצח.

היפרפיגמנטציה של העור יכולה לכסות חלק גדול מהגוף או את כל הגוף ולהתרחש במגוון צורות

כמו על הפנים, הצוואר, הידיים, הרגליים, הידיים, הרגליים והרגליים. בוויטיליגו פלחי (הידוע גם בשם ויטילסיגו חד צדדי או מקומי), נקודה לבנה משפיעה על אזור או גוף כל פעם. הסימפטומים יכולים להופיע גם בצורה של זגוגית שאינה קטעית, הנקראת גם ויווסקציה דו-צדדית או כללית, או טלאים לבנים בחלקים אחרים של הגוף.

כתמים כהים בפנים, בצוואר ובפה יכולים להיווצר גם בגלל צבע המלנין הנוסף שהפיגמנט מייצר. אם יש עודף של מלנינים (פיגמנטים), חוסר היכולת של הגוף להתפשט בצורה יעילה עלול להוביל לגוש ולהופעת כתמים כהים.

זה ממש יכול להשאיר סימני צלקת על העור, סוג של היפרפיגמנטציה ולגרום לאקנה. זה נכון במיוחד אם יש לך כוויות שמש (מצב שלעתים קרובות יכול להיגרם מחשיפת יתר לשמש ולא מחבישת SPF).

זהו סוג הפיגמנטציה הנפוץ ביותר שיכול להתפתח לאחר חשיפה לאור השמש

צורה זו של היפרפיגמנטציה, הכוללת מלזמה וכתמי שמש, עלולה להוביל לפגמים ולעקיצת דבורים ולהשפיע על כל אזורי העור החשופים לשמש, כולל הפנים, הידיים והרגליים. סימן למלזמה הוא כתם אפור, חום או בז 'בהיר המופיע כתוצאה משינויים הורמונליים – שינויים הקשורים בהורמונים בגוף כמו טסטוסטרון או אסטרוגן.

סימונים אלה יכולים להיות אדומים

חומים או סגולים מעט בהתאם לגוון העור. איודלה מסביר כי גווני עור כהים יותר נוטים להיות היפרפיגמנטיים בגלל עלייה ברמות המלנין. ת.אור עץ מועיל מכיוון שהוא משפר את הצבע, מכיוון שפיגמנטים הם בעיקר אפידרמיס; הם נמצאים בדרמיס. ככל שהעור כהה יותר, כך רגישים יותר לסוג זה של פיגמנטציה.

ישנם מרכיבים מסוימים במוצרים שיכולים לעזור לדהיית כתמים כהים

מה שיכול לעזור גם להפחית את המראה של כתמים חומים של היפרפיגמנטציה על הפנים. הידרוקינון היא תרופה אקטואלית המופעלת על העור כדי לדעוך את הופעתם של כתמים כהים. אם התרופה מכילה הידרוקינונים, ניתן למרוח אותה ישירות על הכתמים בעור, ולהפחית את כמות המלנין. ת.אור עץ מבהיר כתמים כהים, מנטרל רדיקלים חופשיים הקשורים לאור שמש מוגזם ומסייע להבהרת עור הפנים שלך.

כתמים כהים הם רק סוג אחד של פיגמנטציה בעור ואני אדבר עליהם בפירוט במאמר זה, אך הם לא היחידים.

אחד הסוגים הנפוצים ביותר של היפרפיגמנטציה

הוא היפרפיגמנטציה "פוסט-דלקתית", הנגרמת על ידי נקבוביות סתומות באקנה. כמו צלקות אקנה, היפרפיגמנטים לאחר דלקת הם פשוט תוצאה של דלקת המתרחשת כתוצאה מטראומה בעור. פילינג כימי מסיר את שכבות העור החיצוניות הפגועות בפנים לטיפול בפיגמנטציה לא אחידה וליצור עור בריא וזוהר. ניתן להשתמש בהם בשילוב עם קרמים מקומיים ומוצרי טיפוח עור אחרים לטיפול בצלקות אקנה, אדמומיות, כתמים, כוויות שמש, נגעי אקנה או אפילו סרטן העור.

כדאי גם להיפטר מהכתמים הכהים המופיעים על הפנים

הצוואר או הידיים. אם יש לך כבר שינוי צבע עור בגלל מלזמה, ישנן מספר דרכים להתמודד עם זה. עם זאת, לפני שתחליט על תרופה ביתית לכתמי פיגמנטציה בעור, עליך לדעת באיזה סוג היפרפיגמנטציה מדובר, מה גורם לה ואיך זה נראה. היפרפיגמנטציה מוגדרת ככל נקודה על העור ובולטת ביעילות מהסביבה.

זהו כתם עור שנראה כהה יותר מגוון העור הטבעי, מכיוון שהוא נגרם על ידי ייצור יתר של פיגמנטים חומים כגון מלנין.

כאשר מלנין מצטבר במדבקות אלה

הוא עלול לגרום לכתמים וכתמים כהים המכונים היפרפיגמנטציה. מלסמה (קלואזמה) מאופיינת בכתמים באזורי עור גדולים המופיעים בדרך כלל על הפנים ומכסים את כל הפנים, ולא רק חלק קטן מהם. הגורמים לכתמי גיל חומים (נמשים) דומים במנגנון שלהם, אך לא תמיד מפוזרים באופן שווה. כתמי מלסמה הם בדרך כלל גדולים ומכסים שטח גדול בגוף, בדרך כלל סביב העיניים, האף, הפה, האוזניים והאף.

להתייעצות עם מומחה

מכון קוסמטיקה מקצועי

נהנת מהמאמר? שתפ/י אותו עם חבר :)

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp