טיפול בפיגמנטציה בפנים

לייעוץ עם המומחים שלנו מלאו את הפרטים:

תוכן עניינים:

פיגמנטציה היא בעיה נפוצה בעור ומתרחשת בדרכים רבות ושונות, אך ניתן להפחית או לשפר על ידי יישום מגוון טיפולים מקומיים כגון קרם הגנה, קרמים ותרופות נוגדות דלקת. היפרפיגמנטים נעים בין מלזמה לבין היפרפיגמנטציות באפידרמיס ופוסט דלקתיות, העלולים לגרום לגירוי בעור וגירוי. מספר רופאי עור, אנשי מקצוע לטיפול בעור, רופאים ואנשי מקצוע בתחום טיפוח העור השתמשו במגוון סוגים שונים של טיפולי עור ותרופות לטיפול באפידרמיס, מחלות פוסט-דלקתיות והיפרפיגמנטציה בדרגות שונות של הצלחה.

במקרה של מלסמה ופיה

אפשרויות הטיפול המקומיות כוללות קרם הגנה, קרמים, קרם הגנה ותרופות נוגדות דלקת כגון טרטינואין. חומצה אזלאית מקומית, המאושרת לטיפול באקנה וולגריס, שימושית גם בהיפרפיגמנטציה לאחר דלקת. ניתן להשתמש בטיפולי מלזמה לשיפור המראה במקום הידרוקינון ו- T-retinoins.

המלצות לשיפור מראה צבעי הפנים בדרך כלל כוללות הימנעות ככל האפשר מאור השמש

מספר הטיפולים תלוי במידת הפיגמנטציה ובסוג הפיגמנט שיש לטפל בו. טיפולים מסוימים יעילים ביותר כאשר הם מבוצעים מתחת לעור כהה יותר, אך טיפולים מסוימים יכולים להיות מסוכנים, במיוחד אם הם מבוצעים על עור כהה יותר.

רופאי העור של המכון לדרמטולוגיה לסרטן קובעים את מהלך הטיפול המתאים ביותר עבורך

תלוי בסוג וחומרת הפרעת הפיגמנט שלך. רופא עור מוסמך מטעם הפאנל יוצר תוכנית טיפול לעבודה על בעיית פיגמנטציית העור הספציפית שלך. הבנה טובה של מה העור שלך סובל ואיך הוא מתנהג במהלך הטיפול הוא הצעד הראשון.

ניתן לתאר הידרוקינון ככזו שנותרה לבד במהלך תהליך הטיפול

ישנם מספר שילובים של רטין- A והידרוקינונים המותאמים מאוד לעור ולסגנון החיים שלך, כמו גם שיטות אחרות להסרת פיגמנטים. כפי שמראה ד"ר פנדיה במקרה של פיגמנטציה של מינוציקלין, היפרפיגמנטציה מקומית, שהיא כחלחלה במקצת ויכולה להאריך את המפרק הזמני, היא לעתים קרובות היפרפיגמנטציה המושרה על ידי סמים.

ניתן להשתמש בקליפות של חומצה גליקולית לבד או בשילוב עם טיפולים אחרים לטיפול בהיפרפיגמנטציה בפנים

הם יכולים לטפל במגוון בעיות פיגמנט, כולל מגוון של מצבי עור כגון אקנה, פסוריאזיס, אקזמה, כוויות שמש ואפילו סרטן העור. הם יכולים גם להיות השלמה שימושית לטיפולים מקומיים כדי למזער את הסיכון לפיגמנטציה לאחר ההליך – שהוא מוגזם.

קרמי הידרוקינון ופתרונות להבהרת עור משמשים לטיפול בהיפרפיגמנטציה ומצבי עור אחרים כגון אקנה

פסוריאזיס, אקזמה וכוויות שמש. כאשר הארבטין מוחל ישירות עלול לגרום להפיכה איטית להידרוקינונים, מה שהופך אותו ליעיל פחות מטיפולים אחרים. לכן, חולים נוטים יותר להשתמש ב- arbutine כטיפול להלבנת עור. לאחר שהושג שיפור מספיק בהיפרפיגמנטציה, ניתן להשתמש בסטרואידים לריפוי.

שחיקת מיקרו דרדר

היא הליך פולשני מינימלי המצעיר את מראה העור על ידי טיפול בשינוי צבע הנגרם על ידי היפרפיגמנטציה ומחלות עור אחרות כגון אקנה, פסוריאזיס, אקזמה וכוויות שמש. טיפול קבוע ב- microDERMABRasion יכול לסייע בהפחתת שכיחות המלזמה, שכן ההליך מסייע להגדיל את מחזור התאים ולהיפטר מתאים שכבר הושפעו מהיפרפיגמנטציה. Microdermabrabrations והטיפולים שלהם מקלפים את שכבת העור העליונה על ידי הסרת ושיפור הצבע, המרקם והמרקם של סוגים מסוימים של היפרפיגמנטים, במיוחד אלה עם ריכוזי מלנין גבוהים.

בנוסף לקרמים ותחליבים, ניתן לטפל בהיפרפיגמנטציה גם באמצעות אוקסי-ג'טים, כמו נוגדי החמצון אוקסיבצינון ואוקסיבנזן, כמו גם בטיפולים מקומיים אחרים.

להלן פירטנו כמה מהטיפולים היעילים ביותר איתם תוכלו לנסות להשיג תוצאות יעילות, כמו גם כמה טיפים וטריקים לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

טיפולי היפרפיגמנטציה מסייעים בהפחתת פיגמנטציה על ידי הגדלת מחזור התאים על ידי הזרקת הטיפול בו זמנית

תרופה זו משמשת על כתמי עור המכילים הידרוקינון כדי להבהיר אותם על ידי הפחתת כמות המלנין. תמצית ההבהרה היא טיפול פיגמנטי נוסף שבכוחו לשנות את עורכם לטובה. הוספת multani הופכת אותך לרגיש יותר להשפעות של אור שמש ופחות נוטה לכוויות שמש.

מלסמה לא נעלמת מעצמה ולמרבה הצער צריך להתייחס אליה בזהירות. ישנן אפשרויות טיפול שיכולות לעזור בהפחתת כתמי המלסמה, אך אינך יכול להפחית את המראה הכללי. מלסמה עלולה לגרום לכאב מאוד ולאי נוחות לעור ואינה נוטה להיעלם מעצמה.

לא ניתן לטפל באופן מלא בכל המקרים של הפרעות פיגמנטציה, אך הטיפולים הנכונים יכולים לשפר מאוד את מראה העור. בהתאם לתקציב ולעוצמת הפיגמנטים, ישנם טיפולי סלון ומרפאה המסייעים לך להשיג אחיזה בפיגמנטציות הפנים שלך.

תלוי עד כמה חולים תוקפניים רוצים להיות בטיפוח העור שלהם ובאיזו מהירות הם רואים תוצאות

ישנם גם חומרי הברקה שיכולים להפחית או לבטל את הופעת ההיפרפיגמנטציה. במקרה של היפרפיגמנטציה של כתמים כהים, מרשם או יתר על המידה – חומרי הבהרה והקרמים יכולים לעזור בקיצור הזמן עד לדהיית האזור.

להתייעצות עם מומחה

מכון קוסמטיקה מקצועי

נהנת מהמאמר? שתפ/י אותו עם חבר :)

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp