טיפול בפיגמנטציה בעיניים

לייעוץ עם המומחים שלנו מלאו את הפרטים:

תוכן עניינים:

לפני שנבדוק את הסיבות למעגלים כהים, עלינו לדון בתכשירים הטובים ביותר עבורם, אשר עשויים לכלול טיפולים הכוללים שימוש בתרופות טבעיות כגון קרם הגנה, מזור עיניים וטיפות עיניים. אלה עוזרים להבהיר את מראה העיגולים הכהים מתחת לעיניים ולהפחית את מראה הקמטים באמצעות טיפולי יופי ביתיים שתוכלו למרוח בעצמכם.

פילינג כימי הנלחם בהיפרפיגמנטציה של העפעף התחתון יכול לשמש בשילוב עם אקונומיקה מקומית כמו קרם הגנה, מזור עיניים וטיפות עיניים.

אם עיגולים כהים נגרמים על ידי היפרפיגמנטציה בשכבות העור השטחיות

פילינג כימי והלבנת העור יכולים לעזור. לצורך טיפול בעיניים ניתן להשתמש בלייזר פיגמנט כגון PicoSure לזיהוי מקור האור על ידי פיצול הפיגמנטציה שהכהה את עורך. במקרים בהם עור כהה קיים למעשה מתחת לעיניים, קרמים והלייזרים מבהירים יכולים גם להועיל להפחתת פיגמנט. כאשר הפיגמנט הכהה נמצא עמוק בעור, ניתן אפילו להשתמש בלייזרים לטיפול בעיגולים כהים מתחת לעיניים.

ניתוח קטרקט מסיר את הזונולות מקשתית העין ועוצר את תהליך פיזור הפיגמנטים. זה יוצא דופן ששקעי פיגמנט בקרנית מתמוססים לחלוטין, אך הם יכולים להבהיר עם הזמן.

לכן החלטתי לשאול כמה מומחים לגבי הגורמים לעיגולים כהים מתחת לעיניים

ואם ניתן להיפטר מהם מיותר – קרמי הנגד הידרוקינון, שיכולים להבהיר את העור הכהה, דהוי לעתים קרובות סביב העיניים . בעוד שלעיניים נפוחות יכולות להיות סיבות רבות, עליך להתייעץ עם רופא עור לפני שתנער קרם עיניים יקר, אשר אולי לא הדבר הנכון לבעיות העור שלך.

ברור כי עיגולים שחורים יכולים להיות תוצאה של מספר בעיות שונות

לכן עדיף למצוא רופא שאתה סומך עליו ולדון כיצד ברצונך לבצע את הטיפול. עדיף להתייעץ עם רופא עור או רופא, אך ניתן להשתמש באפשרויות טיפול שונות בתסמונת העין היבשה בהתאם לסיבה לבעיית העין. קריוגרפיה, טיפול בכפור וניתוחי לייזר משמשים רופאי עיניים לטיפול בחורים קטנים או סדקים.

לייזר שימש לאחרונה לטיפול בהיפרפיגמנטציה אינפראביטלית, שם היעד יוחדר עם כלי הדם בפיגמנט.

זה הנושא של מחקר שנערך לאחרונה בכתב העת Journal of the American Academy of Ophthalmologists (JAMA) ובאיגוד הבינלאומי למניעת פיגמנטציה בעיניים.

אנשים יכולים להשתמש בחומצה אזאלית

כדי לטפל בהיפרפיגמנטציה בעיניים, אך לא בטוח להשתמש בה לתקופות ארוכות, אומר ליפנר, והיא עלולה לגרום לעליית שמן ולגרום לגירוי. טיפולים אקטואליים אמנם יכולים לעזור להבהיר ולקלף את העיניים ולכלול רטינואידים וחומצות מסוימות כמו גליקוליות ואזליות, אך הם אינם אידיאליים למי שיש פיגמנטציה סביב העין ורוצה להפחית את מראה העין. ד"ר פוסקו אומר שהוא עובד היטב כקרם עיניים ומשפר את מרקם וצבע העור. הוא תוכנן במיוחד עבור עפעפיים רגישים ויכול "לעזור בשיפור העור סביב העיניים", אומר ולדורף.

אם פרוצדורות קוסמטיות אינן אופציה

קרמי עיניים ללא מרשם ומוצרי טיפוח עור יכולים לסייע בהפחתת מראה העיגולים הכהים. זכור, עם זאת, שרוב המוצרים הללו הם קרם לחות כהים בלבד, כך שתוכל לבחור בקרם עיניים לשיפור מצב מעגל העיניים. ראשית, יש לומר כי ניתוח עפעפיים אינו יכול לתקן או להסיר את העיגולים הכהים, לפחות לא בכל הנוגע לפיגמנטציה של העור עצמו.

קרמי עיניים קוסמטיים וסרום עיניים יכולים רק להשתנות כל כך הרבה

ולכן עדיף לטפל בסיבה ולטפל בעור באופן מקומי. לוקח הרבה זמן עד שהפיגמנט מצטבר בעיניים, מכיוון שיכולה לחלוף מספר חודשים עד שהפיגמנט מצטמצם, כך שתוכלו לראות שינוי בראייה שלכם ובמראה העיניים של חיית המחמד שלכם. למרבה המזל, רופאי עור מציעים מגוון טיפולים שיכולים לשפר באופן דרמטי את מצב העיניים הסובלות מתסמונת העיגול השחור. רופאים משתמשים בטכנולוגיית לייזר מתקדמת לטיפול הן בפיגמנטים שטחיים ועמוקים והן לטיפול בהיצרות כלי הדם. כאשר הם מוחלים בעדינות על אזור העיניים, קרמי עיניים מקדמים קולגן ומגבירים את האלסטיות, מה שמחזק את העור ומסייע לטיפול בעיגולים כהים הקשורים לגיל, אומר ד"ר גאון. זה עוזר בהיפרפיגמנטציה הגנטית של האזור שגורם למעגלים נמוכים וחשוכים, ויש שיפור משמעותי בהופעת תסמונת המעגל הכהה אצל אנשים מעל גיל 50.

לאנשים שאינם מרוצים מהופעתם של עיגולים שחורים

חשוב לפנות לטיפול אצל רופא מוסמך, שיכול להעניק את הטיפול הטוב ביותר למחלת עיניים, מייעץ לד"ר גאון. יש רופאי עור שמבצעים טיפולים אסתטיים מתקדמים באמצעות חומרי מילוי חומצה היאלורונית כדי למלא את החללים ולקרוע את סירי העיניים. כעת, לאחר שבדקנו את הגורמים לעיגולים שחורים אצל גברים, אנו בוחנים כמה טיפולים ביתיים שיכולים לסייע בטיפול בעיגולים שחורים אצל גברים ונשים.

להתייעצות עם מומחה

מכון קוסמטיקה מקצועי

נהנת מהמאמר? שתפ/י אותו עם חבר :)

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp